palendromik olsam.zengin olsam.

eskiden çarkıfelek vardı.has çarkıfelek.memet ali erbil denince akla ilk gelendi.gerçi şimdi de öyle.çok uyuz bi yarışmaydı aslında.memedalihala'ya da uyuz olurdum ama hep de izlerdim.nedense.
"gani müjde ar" vardı.öyle şeyler bulmaca yarışması bölümü.ben de kendimce böyle şeyler uydurmaya çalışırdım.
erkin koray candemir
haluk levent yüksel
tanju okan yalabık
kartal tibet ağırtan
attila ilhan irem
idil biret pit
gibi şeyler çıktı şimdi.lakin yaratıcılığım ,o zamanlar -okula gitmeden okuma yazma bildiğim ve bindengeri sayabildiğim için sivrizeka denilen bende- üst düzeydi.

sonra tersten de aynı olan cimleler bulmaca yarışması bölümü vardı. anastas mum satsana .ama tersinden de aynı olan cümlem "pay nalan yap" gibi gudik bi cümleden öteye gidemedi.ama buldum büsürü örnek.yani ben deyil.takvim.

itti mi kim itti
altan attan atla
kalsın o don ıslak
katla enine al tak
neden ama neden
ey kekeme kek ye
al pakize bezi kapla
zamkı çok o çıkmaz
rulo küçük küçük olur
ayşen ıslak kalsın eşya
rulo yap küçük pay olur
zamlı tas neden satılmaz
pay ederek iki kerede yap
en iyi meşe beşe mi yine

bi de bu memet ali kardeşimin -hoş, ben mi ablayım,o mu abi belli de değil- idolü olmuştu."büyüyünce ne olcaksın" sorusuna "traş","asker","hamile","afet" gibi bilimum cevaplar veren bi jenerasyonun parçası olarak,bu soruya doktor,öğretmen,astronot gibi klasik cevaplar da vermezdi elbet.büyüklerini biraz daha şaşırtarak "memet ali olcam ben" derdi.evet,o benim kardeşim.peki şimdiki çocuklar da niçin "acun" olmak istemesin ki.deyil mi.-bu arada ben survivor olsun,fear factor olsun,acun firarda olsun deli gibi izlerdim.yokum diyooor-

son olarak; annem yıllar yılı çarkıfeleye "çarklıfelek" dedi.bi de benim annem bi melek.dünyanın en meleyi.bana mesaj atmış.şöyle bitiyo: minikkuşummmmmucuk.

7 gamsız roses.:

voodoo girl dedi ki...

hahahah bayıldım =)

jolene dedi ki...

ey edip adanada pide ye.

sinir olurdum şu cümleye.tersten konuşabilme özelliğimi aile arasında afişe edip sonrasında bi dolu aferinler aldığım zamanlardı.
korkulu rüyalardı.

tersten şarkı söyleme meselesine hiç girmiyorum.

ucan hollandalı dedi ki...

ona ben de uyuz oldugumdan yazmadım buraya bilerek.kim atlıycak diye bekliyodum yeminlen.ama sen de uyuzmuşsun ona gamsız colinim.
okmeydanına gideriken, idile,otobiste söylediydin, hatırladın mı. çans kapıyı çalıncada da oyle tersten okumaca yarışması vardı.o geldi simdi.

jolene dedi ki...

ivit ivit.hatırladım.manyak gibi olmuştuk o gün.
ahay ergin vardı bir de.onu da hatırladım bahaneyle=)

ucan hollandalı dedi ki...

ergin?

gia dedi ki...

ergin candır.
alın atladım işte ben:
-tersten ben yıldız tilbe söylerdim hep. arkadaşlara da arapça diye yuttururdum...

gia dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.